Pandemi sebebiyle, 22 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlayacak olan 2020-2021 öğretim döneminde gerek Milli Eğitim Bakanlığından gerekse Sağlık Bakanlığından gelen genelgeler doğrultusunda kurumumuzda alınan önlemleri sizlerle de paylaşmak isteriz.

 1. Kurum binamızın genel temizliği önerildiği şekilde düzenli olarak yapılacaktır/yapılmaktadır.
 2. Kuruma giriş yapacak olan kişilerin temassız ateş ölçer ile ateşleri ölçülecektir.
 3. Tuvaletlerde fotoselli sistemle çalışan musluklarımız ve sabunluklarımız bulunmaktadır. Aynı zamanda tuvalet aydınlatması da harekete bağlı olarak yanmaktadır.
 4. Sınıf kapıları ayakla açılıp kapatılabilecek şekilde düzenlenmiştir.
 5. Kurumumuzda en az 4 m²’ye bir kişi düşecek şekilde personel ve öğrenci planlanması yapılacak ve içeriye alınması gereken kişi sayısı buna göre düzenlenecektir.
 6. Sınıf, çalışma odaları ve benzer toplu kullanım alanları, kişiler arasındaki sosyal mesafe en az 1-1,5 metre olacak şekilde düzenlenecektir.
 7. Öğrenciler ile 1 metreden yakın temas olasılığı olan öğretmenler tıbbi maskeye ek olarak yüz koruyucu da kullanması sağlanacaktır.
 8. Öğrencilerin bırakılması ve alınması sırasında personel ve veliler sosyal mesafe kurallarına uyacak ve maske takacaktır.
 9. Mümkünse her derse aynı velinin öğrenciyi alması ve bırakması, büyükanne, büyükbaba gibi 65 yaş üstü kişiler veya altta yatan hastalığı olanların öğrencileri bırakıp almaması sağlanacaktır.
 10. Kursa giriş/çıkış saatlerinde öğrenciler, veliler tarafından okul dışında teslim alınıp bırakılacaktır. Çok küçük öğrencilerin velileri 5.maddedeki düzenlemeye göre içeri alınabilecektir.
 11. Kursumuzda bulunan öğretmen, öğrenci ve diğer çalışanlar maske takacak, maskesi olmayanlar için bina girişinde maske bulundurulacaktır. Kursta bulunan kişilerin tümü maske kuralına uygun maske takacaktır.
 12. Her dersten önce hem öğrenci hem de öğretmen ellerini –el yıkama kurallarına göre- yıkayacak veya el dezenfektanı ile ellerini dezenfekte ettikten sonra sınıfa girecektir.
 13. Her ders öncesi ve sonrasında sınıflar doğal havalandırma ile havalandırılacak ve temas edilmesi yüksek olan yerler (piyano, masa, nota sehpası vb.) öğretmenler tarafından yüzey dezenfektanları ile dezenfekte edilecektir.
 14. Kursta sık dokunulan kapı kolları, merdiven korkulukları, elektrik düğmeleri gibi yüzeylerin temizliği ve dezenfeksiyonu sık sık yapılacaktır.
 15. Pandemi süresince çay, kahve, su ve benzeri gibi servisimiz olmayacaktır. Öğrenciler sularını yanında getireceklerdir.

Etüt Müzik Kursu olarak, Sağlık Bakanlığının ve Milli Eğitim Bakanlığının önerileri doğrultusunda en üst önlemleri alarak yeni döneme hazırlıklıyız. Sağlıklı, güzel bir dönem dileğiyle.

Saygılarımızla.