Branşlar

Kurum, amatör veya profesyonel düşünceyle müzik eğitimi almak isteyen herkese, her yaş grubuna eğitim verebilecek yeterliliğe sahip eğitim fakültesi ve konservatuar mezunu eğitmen kadrosuyla hizmet vermektedir.

Eğitim dönemi, Ekim – Mayıs ayları arasındaki 8 aylık dönemi kapsamakta; yaz döneminde de ara vermek istemeyen kursiyerlere devam etme imkanı sağlanmaktadır.

İki kişilik sınıflarda verilen dersler, haftada bir gün 60 dakikadır.

Yeni başlayacak olan kursiyerlerin sınıf dağılımları, yaş gruplarına göre belirlenirken, tercih edilen enstrüman üzerine daha önce eğitim almış olan kursiyerler, yaş grubunun yanı sıra seviyeleri, eğitmenler tarafından ölçülerek uygun sınıflara yönlendirilmektedir.

Özel ders çalışmaları haftada bir gün 45 dakika şeklinde yapılmaktadır.

Kursiyerler, eğitim dönemi sonunda düzenlenen dinletilerde, kursiyer yakınlarından oluşan izleyicilerle birikimlerini paylaşmaktadır.

Klasik GitarEğitim süresi içerisinde klasik gitarı alt yapısı ile öğrenme, teknik çalışmalar, ellerin koordineli çalışması ve nota eğitimi ile birlikte solo veya orkestrasyon çalışmalarıyla ünlü klasik gitar bestecilerinin eserlerinin seslendirilmesinin yanı sıra Latin, Türk müziği v.b. farklı tarzlarda eserler de seslendirilmektedir.

Flamenko Gitar
Flamenko, Güney İspanya´nın Endülüs (Andalucia) bölgesine özgü ama bu bölgeyle sınırlı kalmamış, bir müzik ve dans türüdür.

Flamenko gitar eğitiminde kursiyerlere flamenko müziğindeki formların öğretilmesiyle, basit örneklerle form ve flamenko gitar teknikleri (Rasguedo, Alzapua, Tremolo vb) öğretilerek daha ağır eserlere doğru yönelimleri sağlanmaktadır.

Piyano2Beynin birden fazla bölgesini çalıştırarak çok yönlü düşünmeyi ve bağlantılar kurmayı sağlayan enstrüman, aynı zamanda beynin kullanımını geliştiren bir yapıya sahiptir.

Eğitim süresi içerisinde piyano alt yapısıyla öğrenme, teknik çalışmalar, ellerin koordineli çalışması ve nota eğitimi ile birlikte solo ve eşlik çalışmalarıyla ünlü klasik bestecilerin eserlerinin seslendirilmesinin yanı sıra farklı tarzlarda eserler de seslendirilmektedir.

KemanYayla çalınan telli bir çalgıdır. Hiç bir çalgıda olmayan ses rengiyle, çok zengin bir anlatım gücü vardır.

Keman eğitimi temel olarak, duruş ve tutuş, sağ ve sol elin konumu, yayın teller üzerinde kullanımı, solo ve piyano eşlikli çalışmalarıyla ünlü klasik bestecilerin eserlerinin seslendirilmesinin yanı sıra, belirli bir düzeye ulaşmış öğrencilerden oluşturulan yaylı çalgılar orkestrasında, klasik ve popüler müziklerden örnekler seslendirilmektedir.

ÇelloViyolonsel, keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir ve insan sesine en yakın ses çıkaran müzik aletidir.

Viyolonsel eğitimi temel olarak, duruş ve tutuş, sağ ve sol elin konumu, yayın teller üzerinde kullanımı, solo ve piyano eşlikli çalışmalarıyla ünlü klasik bestecilerin eserlerinin seslendirilmesinin yanı sıra, kursiyerlere çalgılarının icrası için gerekli teknik bilgi ve becerileri kazandırırken, keyif alabilecekleri farklı uygulama çalışmalarını da (düet, kuartet, orkestra çalışmaları vb) yapabilecekleri ortamı sağlayarak motivasyonlarını ve müzikalitelerini arttırmaktır.

bateriBateri dersleri, hafta bir gün birebir özel ders şeklinde verilmektedir.
Dersin içeriği; ekipman tanıma, baget tutuş, ritmik çalışmalar, notasyon, repertuar çalışmaları ve bunun gibi bir çok etüt ve çalışmalardan oluşmaktadır.